FIZIKALNA TERAPIJA

Fizikalna terapija je skup procedura koje se koriste u provođenju rehabilitacije pacijenata kako bi se kvaliteta njihovog života popravila i kako bi se vratili svojim svakodnevnim aktivnostima.

Tijek fizikalne terapije je individualan i određuje se pregledom i fizioterapijskom procjenom.

Unutar fizikalne terapije koristimo termoterapiju, elektroterapiju, krioterapiju i medicinsku gimnastiku.

U fizikalnu terapiju ubrajamo:

Primjena magnetskih polja u fizikalnoj terapiji koja se koristi kod traumatskih stanja, reumatskih bolesti, bolesti PNS-a i CNS-a, kod postoperativne rehabilitacije te različitih bolnih sindroma.

Svojim djelovanjem povećava otpor stanične membrane, ubrzava odlaganje kalcija, poboljšava lokalnu cirkulaciju i ubrzava proces cijeljenja mekih čestica.

Doziranje EMT je individualno, a traje od 10 do 30 min.

Primjena ultrazvučne energije u terapijske svrhe koristi se kod bolnih stanja u svrhu smanjenja boli, poboljšanja cirkulacije te brže regeneracije tkiva.

Tijekom primjene koristimo kontaktno sredstvo (gel ili vodu), ali možemo primijeniti i lijek kao kontaktno sredstvo i tada terapiju nazivamo sonoforeza.

Laser je oblik svjetlosne terapije, a koristimo ga za smanjenje boli i edema, ubrzano cijeljenje tkiva, regeneraciju živca te kod ozljeda mekih tkiva.

Elektroterapija podrazumijeva primjenu električnih impulsa u liječenju akutnih i kroničnih bolova.

Elektroterapija ima analgetski i protuupalni učinak, te ima široku primjenu u ortopediji, kirurgiji, reumatologiji, neurologiji, onkologiji i ginekologiji.

U elektroterapiju ubrajamo i elektrostimulaciju živaca i mišića, a ista se primjenjuje kod slabih mišića, pareza i plegija.

Aparat koji je tehnološki usavršen i pojednostavljen za uporabu na svim dijelovima tijela u svrhu smanjenja boli, jakih upala tetiva te ubrzava zacjeljivanje.

Vrlo precizno određuje mjesto jake boli ili upale na principu interaktivne neurostimulacije-neuromodulacije.

INTERX je prvi aparat koji izravno prima i modulira električne impulse s površine bolesnikove kože određujući otpor kože te tako otkriva razliku između oštećenog i zdravog tkiva.

Točke koje pokazuju najvišu vrijednost se tretiraju te na taj način ubrzava proces regeneracije.

Aparat je jako cijenjen u svim područjima ortopedije i traumatologije te svih bolnih sindroma.

Udarni val ili shockwave terapija provodi se aparatom koji u sebi sadrži pneumatski čekić. Primjenjuje se kod različitih dijagnoza kao što su kalcifikati u tetivama (najčešće u ramenom zglobu), petni trn, lateralni i medijalni epikondilitis, bolna stanja i napetosti mišića. Postupak tretiranja područja udarnim valom može biti neugodan i bolan, ali sam postupak je kratkog trajanja. Nakon samo jednog odrađenog tretmana pacijenti mogu osjetiti olakšanje.

Game ready je kombinacija krioterapije i kompresije, koja se aplicira preko manžete na ozlijeđeni segment (zglob ili mišić).

Time što hladi smanjuje se upala, a kompresija poboljšava cirkulaciju i smanjuje oteklinu.

Najdjelotvorniji je kod upalnih procesa, postoperativnih stanja te ozljeda kod profesionalnih sportaša i reakreativaca.

Limfa je bezbojna ili blago žuta tekućina sličnog sastava kao krvna plazma, a kreće se samo prema srcu.

Pulsiranje arterija i kontrakcije mišića omogućuju protok limfe.

Kada dođe do ozljede, dolazi do nakupljanja tekućine u tkivima što nazivamo limfni edem.

Limfnu drenažu primjenjujemo kod sportskih ozljeda, nakon operativnih zahvata, ali i za smirivanje i otklanjanje stresa te smanjenje tonusa mišića i bolova u mišićima.

Sadržaj harmonike

Naručite se odmah

Naslov: Narudžba Fizikalna terapija